ISLAK HACİMLER

Banyo Tasarımında Doğal Taş

Doğal taşların suya karşı dayanıklı yapıya sahip olması ve nem tutmaması gibi birçok özelliği ıslak hacimlerde mükemmel çözümler üretiyor.

Doğal taş yüzyıllardır kullanılan ve günümüzde tekrar popüler olmayı başarmış, çok tercih edilen bir mimari malzemedir. En etkin kullanım alanlarının başında ıslak hacimler; özellikle banyolar gelmektedir. Su geçirmezliği ve nemi önleme özelliği nedeniyle ıslak hacim tasarımları için en ideal malzemelerden biridir. Banyo tasarımlarında "Doğal Taş" kullanımı; Aynı zamanda birçok doğal rengi ve doğal deseni bir noktada bünyesinde toplandığından, banyo doğal taş kaplama işinin vazgeçilmezleri arasındadır. Esnek ince taşların sunduğu tasarım avantajları vazgeçilmez klasik tasarım çizgileri ile günümüzün minimalist tasarım akımlarını oldukça kolay bir şekilde aynı potada eritiyor.

Sandstone dünyanın her köşesinde yaygın olarak kullanılmaktadır ve yosun gibi ıslak hacim problemleri ile baş etme konusunda en etkili doğal mimari malzemedir. Banyolarda doğal taş kullanımı sayesinde oluşan hijyen; Banyoda sağlanması gereken hijyen açısından da çok tercih edilmektedir. Kolay temizlenmesi, oluşan lekelerden kolay kurtulması, dayanıklı yapıya sahip olması gibi birçok özelliği banyoda kullanım nedenlerini arttırmaktadır.

© 2019 FINESTO Grup | Tüm Hakları Saklıdır.