İÇ MEKAN TASARIMI

İç Mekanlarda İnce Doğal Taş Kullanımı

Son yıllarda tasarımcılar doğal taşı adeta yeniden keşfederek çok sık kullanmaya başladılar. Kullanım alanı olarak mutfak ve banyoların sınırlarını aşarak evler ve ofislerde farklı alanlarda kullanımı yaygınlaştı. İçerisinde bir çok rengi ve doğal olan desenleri bünyesinde barındırdığından dolayı iç mekan tasarımlarına farklılık katmaktadır. İç mekan taş kaplama uygulaması diğer kaplama unsurlarına kıyas ile daha maliyetli olmasına rağmen, kullanıldığı alana derinlik katması, klasik ile modern görüntüyü bir arada harmanlaması, neme dayanıklı olması ve çok uzun yıllar her hangi bir yıpranma olmadan kullanımı nedeniyle çok tercih edilir olmuştur.

Doğal taş ile yapılan kaplamalar iç mekanda klasik bir çizgiye daha yakınlaşmayı sağlasa da doğal taşın üzerinde kullanılan aksesuarlar ile yaşanan çağa kolaylık ile ayak uydurulur hale gelmektedir. Örneğin mutfakta yoğun şekilde taş kaplama yapılan alanlarda tavanlardan sarkan aydınlatmaların daha çağdaş tasarımlara sahip olması ya da mutfak sandalyelerinin ahşap yoğunluğunun fazla kullanılması gibi küçük ayrıntılar ile görüntü daha günün çizgilerini yakalayabilmektedir.

 

iç mekan iç mekan tasarımı iç mekan tasarımları iç mekan tasarımı nedir ic mekan cizimleri iç mekan çizimi iç mekan kapı taş kaplama duvar

© 2019 FINESTO Grup | Tüm Hakları Saklıdır.